BRAND24 – jak nas widzą, tak nas piszą.

Z programem BRAND24 pierwszy raz miałam styczność w mojej obecnej pracy i od razu się zakochałam. Jeszcze nigdy aktywność i monitoring sieci nie był tak prosty, tak intuicyjny i tak szybki, jak teraz. Wiedziałam, że już się z nim nie rozstanę i prywatnie również będę z niego korzystać, aby być zawsze o krok dalej.

logo_brand24_regular

[tabs][/tabs]

Zrzut ekranu 2015-05-04 o 16.06.03

BRAND24 to profesjonalne i proste narzędzie służące do monitoringu internetu oraz mediów społecznościowych, w celu obserwacji marki, którą się posługujemy lub, która nas interesuje.

A w praktyce? W podstawowej wersji, którą możemy darmowo przetestować w ciągu 7 dni, mamy możliwość wpisania 7 wyrażeń, które nas interesują, a portal brand24 prześledzi internet tj. portale społecznościowe, strony, blogi i poszczególne artykuły. Dla przykładu wpisując wyrażenie ‚jak nie teraz to, kiedy blog‘ codziennie mogę przeglądać raport, w którym dowiem się wszystkiego co zostało napisane w inernecie pod tą frazą. Czyli idąc dalej, w prosty i szybki sposób, mogę sprawdzić, kto i dlaczego używa nazwy mojego bloga, czy są to pozytywne opinie czy hejterskie złośliwości. Mogę również sprawdzić jaka grupa wiekowa najczęściej wypowiada się na ten temat oraz zobaczyć w jakich okolicznościach to się dzieje. Zyskuje tym samym, błyskawiczną możliwość dotarcia do użytkowników, aktywności i stałego kontaktu z nimi oraz wskazówek na przyszłość i wyciągnięcia wniosków co jest bardziej, a co mniej interesujące dla moich odbiorców.

Zrzut ekranu 2015-05-04 o 15.40.14

Program BRAND24 ma dodatkowo wersję mobilną (iOS oraz ANdroid), która wyposażona jest w powiadomienia, także przez 2 godziny na dobę możemy mieć dostęp do interesujących nas raportów. Raporty możemy w kilka sekund pobrać w Excelu i tym samym monitorować rosnące bądź malejące zainteresowanie marką. Oczywiście w ramach panelu programu, w zależności od pakietu mamy mnóstwo opcji wyboru. Możemy korzystać z kilku kont, wybierać czas powiadomień czy wybierać kategorie źródeł.

Do tej pory nie zauważyłam wad BRAND24, poza tym, że jest płatny, natomiast co dobre nie jest? Cena podstawowego indywidualnego pakietu to 89 zł miesięcznie, a to chyba nie jest jakaś zawrotna kwota.

Zrzut ekranu 2015-05-04 o 15.46.49[tabs][/tabs]

To bardzo krótki opis działania BRAND24, spowodowany tym, że jestem nadal w trakcie testów i pewnie wiele zaskakując funkcji jeszcze nie odkryłam. Jednak uzupełnię ten post, kiedy poznam już wszystkie możliwości BRAND24.

Natomiast radzę każdemu, kto nie zna wypróbować i sprawdzić działanie tej monitorującej maszyny, gdyż jest to sposób na powiększenie liczby naszych odbiorców, często zdobycie nowych kontrahentów, a czasem i dowiedzenie się czegoś o sobie lub o firmie. Bo przecież warto sprawdzić jak nas piszą, gdyż ponoć tak nas widzą.

Zrzut ekranu 2015-05-04 o 16.03.13

Korzystaliście z BRAND24? Podoba Wam się? Myślicie, że to w ogóle jest potrzebne?

Follow:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *