Mam, to na końcu języka – 3 APLIKACJE NA Smartfona, które poprawią ci pamięć.

Pamięć krótkotrwała, długotrwała, robocza, wzrokowa, słuchowa, dotykowa, sensoryczna, epizodyczna, fotograficzna, semantyczna. Mam wrażenie, że jest tyle rodzajów pamięci, że nie jesteśmy w stanie ich spamiętać.

„Mam pamięć rybki akwariowej“ – powtarzała jedna z moim nauczycielek na studiach. Pomyślałam wtedy: „cholera! Ja też“. Inna znowu mówiła, że grzechem jest nie pamiętać nazwiska reżysera, bo czy chcielibyśmy aby nasze ktoś zapomniał? Raczej nie.

Czy można ćwiczyć pamięć w autobusie? W trakcie przerwy w szkole czy w pracy? Przed snem? Jasne. 
Oto trzy aplikacje, które sprawią, że trudniej będzie zapomnieć niż pamiętać.

[tabs][/tabs]

Zrzut ekranu 2015-05-03 o 17.37.19

Polska aplikacja, która pozwala ćwiczyć obie półkule mózgu. Instalacja jest banalnie prosta, aplikacja jest bezpłatna i zajmuje nieco ponad 1MB pamięci. Z jednej strony to fajna zabawa, z drugiej nauka i trening dla mózgu. Memorado to zestaw logicznych mini-gier, które mają cel zapewnienie naszemu mózgowi gimnastyki, dzięki, której będziemy staranniej chłonąć informacje. Zarówno warstwa graficzna, jak i techniczna są przyjazne użytkownikowi. Kolory są stonowane, a łamigłówki szybkie. Minusem jest ograniczona wersja bezpłatna oraz możliwość instalacji tylko na urządzenia z iOS.

[icon name=”plus-circle” class=””] Ładny, czytelny i prosty interfejs. [icon name=”plus-circle” class=””] Możliwość treningu wybranej półkuli mózgowej. [icon name=”plus-circle” class=””] Możliwość ustawiania przypomnień.

[icon name=”minus-circle” class=””] Ograniczona wersja bezpłatna . [icon name=”minus-circle” class=””] Dostępna tylko na iphony i ipady. 


Zrzut ekranu 2015-05-03 o 17.30.07IMG_3445IMG_3446IMG_3447

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zrzut ekranu 2015-05-03 o 17.37.48

Z tej aplikacji korzystam częściej niż z poprzedniej. Niestety i stety jest ona tylko w wersji angielskiej. Wersja bezpłatna niestety też jest ograniczona, ale posiada więcej możliwości niż MEMORADO. Zaraz po instalacji wybieramy kategorie, które chcielibyśmy rozwijać tj. języki, koncentracje, pamięć, sprawność umysły i rozwiązywanie problemów. Następnie gramy w cztery gry, które pozwolą aplikacji ocenić możliwości naszego mózgu i określić cele. Dzięki temu, będziemy mogli nasze wyniki porównywać z grupami zawodowymi i wiekowymi. Aplikacja dostosowuje czas jaki powinniśmy poświęcić na trening oraz przypomnienia. Peak-a możecie jednak zainstalować zarówno na urządzeniach z androidem jak z ios-em.

[icon name=”plus-circle” class=””] Wybór kategorii treningu. [icon name=”plus-circle” class=””] Możliwość dostosowania czasu treningu do naszych potrzeb i możliwości. [icon name=”plus-circle” class=””] Możliwość ustawiania przypomnień.

[icon name=”minus-circle” class=””] Ograniczona wersja bezpłatna . [icon name=”minus-circle” class=””] Droga wersja płatna (136 zł rocznie) [icon name=”minus-circle” class=””] Wersja tylko w języku angielskim.

Zrzut ekranu 2015-05-08 o 14.17.35

Zrzut ekranu 2015-05-03 o 17.38.10

To zdecydowanie mój faworyt na tle innych aplikacji. Jest ona bezpłatna i dostępna zarówno na androida jak ios-a. Wersja jest jedynie po angielsku. Jeżeli celem tego typu aplikacji jest pobudzanie mózgu, wydaje się, że ta robi to najbardziej efektywnie. Gra różni się od poprzedników tym, że wprowadza rywalizację, bowiem możemy zmierzyć się „pamięciowo“ z ludźmi z różnych stron świata. Od początku możemy śledzić swoje statystyki, które dzielą się na: obserwację, pamięć, celność, osąd i kalkulację. Wszystkie tworzą grafikę, która pokazuje jakie obszary naszego mózgu działają najlepiej. Pojedynek z innymi graczami, dzieli się na rundy, a te na konkretne zadania. Nauka przez zabawę z nutą rywalizacji – polecam!

[icon name=”plus-circle” class=””] Wersja bezpłatna. [icon name=”plus-circle” class=””] Motywująca rywalizacja z użytkownikami na całym świecie. [icon name=”plus-circle” class=””] Duża ilość rodzajów ćwiczeń. [icon name=”plus-circle” class=””] Kompatybilność z androidem oraz ios.

[icon name=”minus-circle” class=””] Wersja tylko w języku angielskim . 

Zrzut ekranu 2015-05-08 o 14.19.05[tabs][/tabs]

Możemy, więc siedzieć w autobusie, tramwaju czy metrze wpatrzeni w sufit, a możemy te kilka minut poświęcić na trening mózgu, który da efekty w przyszłości.

Zrzut ekranu 2015-05-04 o 13.01.09

250x221xRTEmagicC_Referat_Dennison_html_24f28351_01.jpg.jpg.pagespeed.ic.Ww1xHG6Ngv

 A Wy ćwiczycie mózg? Może znacie jakieś lepsze aplikacje na smartfony do ćwiczenia pamięci?

Zrzut ekranu 2015-05-04 o 13.02.42

Follow:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *