Mężczyzno! Jak to się robi z dziewczynami?

Powstają o tym filmy, piosenki i poradniki. Jesteście zalewani artykułami i krótkimi historyjkami obrazkowymi. Uczycie się wolno i zazwyczaj na swoich błędach. A to takie proste.


Bycie samą ma swoje plusy. Mnóstwo plusów. Poza tym, że pierzesz tylko swoje majki i skarpetki oraz to ty decydujesz czy zlew jest pełny garów, jak i to, że dysponujesz swoim czasem jak tylko masz ochotę to przede wszystkim możesz bezkarnie uśmiechać się do każdego, nie musisz warzyć słów a ponadto możesz chodzić na randki. Zapomniałam już co to są randki i jak to jest ubierać rajstopy z myślą, że nie wiem co się wydarzy. I w związku z tym poczułam się zobowiązana wyrzucić z siebie moje ostatnie doświadczenia i przygody moich koleżanek, tak aby moi koledzy mieli łatwiej z kobietami. Obiecywałam im bowiem ten wpis. A więc bierzcie i korzystajcie, drodzy Panowie.


Zaprosiłeś ją na randkę i co teraz?

1.

girl-828607_1280

Nie kupuj kwiatów. Pod żadnym pozorem. Są przereklamowane, a ponadto stały się symbolem zobowiązania. Jeśli na pierwszej randce kupisz kwiaty jesteś spalony. Kobieta zacznie sobie wyobrażać Bóg wie co i nigdy się od niej nie uwolnisz. Ona niczym żarłoczny potwór wchłonie cię nawet nie będziesz wiedział kiedy. Twoje życie od tej pory zmieni się w koszmar ba! w horror, ona już nigdy nie da o sobie zapomnieć. Zacznie się pojawiać w miejscach, w których mogłeś swobodnie spotykać się z innymi kobietami, zaczną się liściki do pracy, smsy, piosenki na Twojej tablicy. Stary! Jak możesz coś zrobić dla siebie, pamiętaj NIE KUPUJ KWIATÓW.

2.

money-256314_640

Nie płać za kolacje/kino/teatr/wyjście. No co? Przecież jest niezależna, zarabia tak jak Ty, no w końcu też jadła/oglądała. Pamiętaj nie ma żadnych podstaw, żebyś Ty chociażby proponował, że zapłacisz, bo jak popełnisz ten błąd będziesz płacił już zawsze i za wszystko. Ona wykorzysta Cię do cna. Twoje życie już nigdy nie będzie takie samo. Będziesz musiał sprzedać samochód, konsole i karnet na siłownie. Chcesz tego? Kobiety są bezwzględne, widzą tylko Twoje pieniądze, choć z pozoru udają takie nieśmiałe i delikatne. “No weź nie musisz tego robić, ja zapłacę za siebie” i kiedy tylko powiesz “Nie no coś Ty, nie ma problemu, to ja zapraszałem” jesteś stracony. W tej chwili zapala się lampka w jej głowie, która sprawia, że jesteś dla niej tylko banknotem. Także nie daj się wykorzystać NIE PŁAĆ.

3.

Man Kissing a Womans Hand

Nie bądź szarmancki. To tylko pozornie działa na kobiety. Przepuszczanie ich w drzwiach, podstawianie krzesła aby usiadła, całowanie w rękę, schylanie się gdy coś upadło, otwieranie drzwi samochodu. No umówmy się, ten kto wymyślił te bzdury już dawno nie żyje i to z pewnością przez jakąś kobietę. Jeśli popełnisz ten błąd ona będzie oczekiwała więcej i więcej, a w taki sposób staniesz się osłem, a Ty jesteś przecież tygrysem prawda? Poza tym to jest takie słabe, no i który z Twoich kumpli tak robi? Chyba nie chcesz się wystawić na pośmiewisko? No właśnie. Dlatego bądź chamem, kobiety może tego nie uwielbiają, ale pomyśl o sobie, to ty jesteś górą w tej nierównej walce.

4.

vintage-635244_640

Nie praw komplementów. To jest najgorsze. Jeśli to zrobisz, dasz jej cholerną pewność siebie, od teraz będzie wiedziała, że może mieć każdego faceta skoro usłyszała takie miłe słowa. A Ty? Wyjdziesz na słabiaka. A poza tym czy ona rzeczywiście jest taka piękna? Nie ma przecież idealnej cery, włosy jakieś takie przyklapnięte, dużo makijażu, małe piersi i nie wymiarowy tyłek. Zastanów się. Pomyśl o Monice Belluci, Nicole Kidman, Angelinie Jolie… no umówmy się, że dużo jej brakuje. Także obiektywnie zachowaj komplementy dla siebie, ewentualnie na kolacje z Keirą Knightley.

5.

taxi-cab-381233_640

Nie proponuj, że odwieziesz ją do domu. A co to nie ma taksówek, metra, autobusów? Jakoś przyszła, to jakoś wróci. No jest niby pierwsza w nocy, ale kim Ty jesteś, żeby marnować swój czas i zapierdzielać na drugi koniec miasta, żeby zostawić ją bezpiecznie pod domem. Dawała sobie radę dotychczas bez Ciebie, to da radę dzisiaj. Poza tym, wszystko sprowadza się do tego, że ona pomyśli sobie, że to coś więcej, że się starasz, że czujesz się za nią odpowiedzialny. I wiesz co się stanie potem? Katastrofa. Wyobraź sobie kajdanki, obrączki, ślub, dzieci, piwo, telewizor, jej humory, nie ogolone nogi. Chcesz tego? No właśnie! Dlatego pod żadnym pozorem nie odprowadzaj jej do domu.

6.

232H

Nie pisz listów, nie czytaj wierszy, nie mów, że czytasz książki i przede wszystkim nie daj po sobie poznać, że masz chociaż odrobinę wrażliwości. Przecież jesteś facetem stuprocentowym prawda? Nawet jeśli w domu zdarza Ci się obejrzeć komedię romantyczną i uronić łzę nikt nie może się o tym dowiedzieć. A już na pewno nie ona. Dlaczego? Bo wykorzysta to przeciw Tobie. Zniszczy Cię. Będzie miała na Ciebie haka. A jak się dowiedzą Twoi kumple? No właśnie. Kaplica. Pozostanie Ci tylko sznur. Cokolwiek by się działo nie możesz dać jej wyczytać z siebie, że wrażliwość nie jest Ci obca.

7.

telephone-586268_640

Nigdy na nią nie czekaj. Przecież to nie Marylin Monroe, żeby była warta Twoje cennego czasu. Także studenckie piętnaście minut i spadaj. Pokażesz wtedy, że jesteś ważny, pokażesz wyższość. No w prawdzie spędzisz wieczór sam, no ale zawsze możesz zaprosić kumpla na fife. Musisz wiedzieć, że kobiety są przebiegłe. Jeśli teraz ugniesz swoje zasady, ona będzie wiedziała, że może sobie na wiele pozwolić. I to ona będzie górą.

8.

238H

Jeśli gada o swoim byłym albo psiapsiółkach, po prostu powiedz: “zamknij ryj”. Dlatego, że jeśli tego nie zrobisz, to ona pomyśli, że jesteś takim kochanym przyjacielem i zawsze ją wysłuchasz. Od teraz zacznie pierdolić bez opamiętania, zawsze i wszędzie o rzeczach, których w ogóle nie chcesz słuchać. Wasze rozmowy już nie będą sprowadzać się do Ciebie, tylko do niej. Wszystko zacznie się kręcić wokół niej, jej beznadziejnego byłego i cudownych przyjaciółek. Nie będzie tam miejsca na szybkie samochody, piłkę, podróże a przede wszystkim Ciebie. Nie możesz na to pozwolić, bo Twój mózg ugotuje się od jej paplaniny.

9.

cheers-839865_640

Kiedy przypadkowo spotkacie Twoich znajomych nigdy jej nie przedstawiaj. Zaraz będę wypytywać a kto to, a co robisz, a co planujesz. A Ty przecież nic nie planujesz, wyszedłeś na spacer, a nóż wpadnie do Ciebie na herbatę, spędzicie razem noc i tyle. A tu przeciwnie, ona pomyśli sobie: “O skoro zapoznał  mnie ze znajomymi, to ma wobec mnie szeroko idące plany” i co wtedy? Wtedy jak tylko nie odpiszesz na smsa, ona zacznie wypisywać do Twoich znajomych czy nie wiedzą co się z Tobą dzieje itp. Chcesz tego? Po prostu przywitaj się z kumplami i powiedz, że nie masz czasu. To załagodzi sytuacje, a i nie rozpęta wojny.

10.

photo-1436367050586-7c605120bf73

Nie ubieraj koszuli, garnituru, ładnych butów. Bo po co? Skoro zgodziła się z Tobą spotkać, kiedy pisałeś z nią w kilkudniowych bokserkach i brudnym t-shircie to zdecydowanie będzie Cię lubić jak przyjdziesz ubrany normalnie. Poza tym co to gala jakaś, konferencja, rozmowa o pracę, ślub czy co? No bez przesady. Dobra może ona ubrała sukienkę, ale niech wie, że za bardzo się nie starasz, że wszystko Ci jedno, że masz to gdzieś. A poza tym taki jesteś na co dzień, więc jeśli ona nie akceptuje Cie takiego to nie zasługuje na Ciebie w garniturze. Kropka.

11.

eyeglasses-679696_640

Unikaj kontaktu wzrokowego i przypadkowych dotyków. Kobiety to żmije i czarownice potrafią jednym spojrzeniem zawrócić Ci w głowie. Do dziś nie zostało wyjaśnione jak one to robią, jedno jest pewne: to jest niebezpieczne. Cholernie niebezpieczne. A Ty nie potrzebujesz w swoim życiu kolejnych niebezpiecznych przygód, zwłaszcza, że możesz tego nie przeżyć.

12.

130H

Mów o sobie. Ona jest nie istotna, niech wie jak najwięcej, ile osiągnąłeś, jaki masz samochód, jakie masz plany, jak ociekasz zajebistością. A co, niech wie! Nie jest tak? No wiadome, że jest. Musisz tylko umiejętnie pokierować rozmową, tak, żeby mogła wtrącić jakieś trzy grosze, ale ogólnie aby temat nie schodził z Ciebie. Dlatego, że ona musi wiedzieć jak świetny jesteś pod wieloma względami, żeby miała o czym opowiadać przyjaciółkom.

13.

studio-660806_640

Zaproponuj jej seks. Do tego się przecież wszystko sprowadza i taki był cel. Po prostu, bez ogródek powiedz jej, że teraz możecie spędzić upojną noc. A jak się nie zgodzi? Zgodzi się na pewno, wierz mi jestem kobietą, jeżeli tylko będziesz postępował zgodnie ze wskazówkami wyżej, ona zrobi co tylko zechcesz. A po wszystkim powiedz jej, że się spieszysz, w łazience nie ma wody i , że delikatnie mówiąc powinna się ubrać i spadać.

14.

yzS7SdLJRRWKRPmVD0La_creditcard

Nie proponuj kolejnego spotkania. I pod żadnym pozorem nie mój jej, że to był miły wieczór. Zobaczysz będzie chciała więcej. Więcej Ciebie, Twojego zaangażowania, smsów, listów w butelce a przede wszystkim Twojego czasu. A Ty masz go zdecydowanie za mało dla siebie, a co dopiero dla jakiejś tam laski. Po prostu milcz. A jak ona się odezwie, odpowiadaj półsłówkami, tak żeby nie pomyślała sobie za dużo.


Tak sobie myślę, że może żyjąc w XXI wieku, gdzie kobiety są coraz bardziej wyzwolone, całkowicie niezależne i zdecydowanie bardziej zachowawcze. W świecie, w którym walczyłyśmy o równouprawnienie, ale w sprawach zawodowych a nie emocjonalnych i prywatnych. Wy, drodzy chłopcy jesteście zagubieni i nie wiecie co macie robić. Może nieumyślnie zostaliście przez nas przyzwyczajeni do łatwości i prostoty. A może my jako kobiety-matki nigdy nie odstawiłyśmy Was od smoczka i nie nauczyłyśmy zasad. Jakkolwiek by nie było, to musicie wiedzieć, że nie chodzi o to byście byli z nami na zawsze, nie chodzi o wiązanie się na całe życie, nie chodzi nawet o stabilne związki. Zależy nam tylko na tym, abyście zostawiali po sobie dobry smak, a nie zgagę, która jest uciążliwa. Tylko tyle.

Follow:
Udostępnij:

1 komentarz

  1. PaĆko$
    13 grudnia 2015 / 20:35

    (= HaHa : HiHi =)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *