słoik INSPIRACJI #5

Czas czytania: 2 minuty

Dzień dobry w poniedziałek… zmotywujmy się trochę, bo…


Bo… warto żyć, niczego nie żałując

z20164719q

Ta pozycja jest po prostu obowiązkowa. Autorka książki „Czego najbardziej żałując umierający” Bronnie Ware jest kobietą, która pracując w hospicjum dla umierających swoim podopiecznym zadaje jedno proste pytanie: czego żałujesz? Odpowiedzi starszych ludzi u kresu swojego życia są zaskakujące i dające do myślenia. Jedna odpowiedź powtarzała się niezwykle często i wyjątkowo siedzi w mojej głowie. To: „Żałuje, że nie miałem odwagi przeżyć życia według własnych zasad, zamiast dopasowywać się do tego, czego oczekiwali inni”. To książka wzruszająca, poruszająca i dająca do myślenia natychmiast.


Bo.. każdy tydzień powinien mieć swoje postanowienie

zrzut-ekranu-2016-11-13-o-17-52-32

A w tym tygodniu to uśmiechanie się – jak głupi do sera, jak życzliwy do innych i jakbyśmy w ogóle nie mieli żadnych problemów. Zróbmy taki eksperyment, chociażby po to, żeby sprawdzić czy powyższe zdanie działa. Czas? Start! 🙂


 Bo… cudze chwalimy, a czy swoje znamy?

No właśnie? „Belfer” prod. CANAL+, każda niedziela, 21:30


Bo.. po prostu, co dajesz to wraca

To reklama, do której często lubię wracać, aby przypomnieć sobie, że każdy mój ruch ma znaczenie i kształtuje innych ludzi.


Bo… nie ma narzekania na pracę, jest nowy pomysł na CV

z15804987qta-dziewczyna-weszla-na-krzeslo-i-zapozowala-na-tl

Minęły już czasy nudnego CV, na jednej stronie A4, robionego w Wordzie na lekcjach informatyki. Dzisiaj jeśli się nie wyróżniasz, to nikt nawet nie spojrzy na Twój życiorys, bez względu na to, co w nim będzie. Tak prawda, a skoro tak jest, to już wszyscy musimy tworzyć, a nie odtwarzać. Są dwa programy, które pomogą stworzyć Wam coś kreatywnego, inspirującego i zwracającego uwagę. To CANVA i PIKTOCHART. Programy te służą do tworzenia ikonografik, prezentacji, diagramów i życiorysów. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni. Do dzieła!


Fajnie, że jesteś ze mną w poniedziałek!

Mało ci? Zobacz inspiracje z poprzednich poniedziałków:

słoik INSPIRACJI #1 

słoik INSPIRACJI #2

słoik INSPIRACJI #3

słoik INSPIRACJI #4

2 227 Wyświetleń
Follow:
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *